Kiadványaink
Gévai Csilla: Nagyon Kék Könyv - Mindent a vízről
A Nagyon Kék Könyv egy gyerekeknek szóló, környezettudatos gondolkodást fejlesztő sorozat második kötete. Míg az első rész, a Nagyon Zöld Könyv általában beszélt a környezetvédelemről, addig a Nagyon Kék Könyv a víz témáját járja körbe. A szerző vallja, hogy egyetlen ember sem vonhatja ki magát az egyéni felelősség alól, ha a vizek állapotáról és jövőjéről van szó.
A Nagyon Kék Könyv ihlette videó sorozat első epizódjában az nlc.hu bemutatott pár nagyon egyszerű, de annál látványosabb kísérletet a vízzel. Ezeket otthon, a konyhában is megcsinálhatjátok a gyerekekkel.
A Nagyon Kék Könyv apropóján a Fővárosi Állat- és Növénykertben jártunk két kisgyermek főszereplőnkkel. Kiderült, hogy a pingvinek, fókák és jegesmedvék élőhelyét hogyan befolyásolja a klímaváltozás.
Az nlc.hu-val, két ifjú horgásztitánnal és a Tisza-tó Matula bácsijával indultunk felfedező útra. A videóban megnézhetitek a Nagyon Kék Könyvben is bemutatott Tisza-tó csodálatos világát.
Kerry Emanuel: Amit a klímaváltozásról tudunk
Vannak, akik úgy gondolják, hogy a klímaváltozásról már mindent leírtak. Ez több okból sem lehet igaz, de ami a legfontosabb: lehetetlen, hiszen e sorok írása közben is változik. Az irányon és a mértékén zajlik – sokszor a tudományt is nélkülöző – vita, a klímaváltozás mint közéleti diskurzus pedig mindeközben bizonyosan hevül.
Kerry Emanuel amerikai professzor könyve azért unikális, mert nem akar eredményt hirdetni az “alarmisták” és “szkeptikusok” meccsén, mert tudja, hogy ez a meccs nem róluk szól. Legfeljebb róluk is. Meg rólunk. Mindannyiunkról.
“Ritka alkalmakkor forradalmi felismerésekre jutunk, és ilyenkor a már elfogadott tudás nagy részét el kell vetnünk vagy újra kell értelmeznünk” – írja a szerző.
A fenntarthatóság árnyalatai. Szerzők: Csath Magdolna, Horváth Klaudia, Nagy Balázs, Taksás Balázs
A fenntarthatóság nemcsak korunk egyik leggyakrabban idézett fogalma, hanem a legégetőbb társadalmi-gazdasági cselekvési igény is. A mai döntéshozók felelősek a jövő generációkért, ezért mindent meg kell tenniük azért, hogy a környezeti és társadalmi következményekkel nem számoló gazdasági növekedés útjáról áttérjünk a fenntartható fejlődés útjára.
Kötetünk tanulmányai felhívják a figyelmet a negatív tendenciákra, és megoldásokat javasolnak a legfontosabb vagyonelemek, a természeti, a humán és a társadalmi vagyon megőrizhetősége érdekében. A könyvben található elemzések és felvetett gondolatok reményeink szerint segíthetik a szemléletváltoztatást a gazdaságpolitika és a vállalati menedzsment területén egyaránt, de hatással lehetnek a társadalmi gondolkodásra is. Ajánljuk ezért a művet az állami és vállalati döntéshozók és minden, a jövőért ma tenni akaró állampolgár figyelmébe, különös tekintettel a felsőoktatás hallgatóira. Egyben ösztönözzük a kutató kollégákat, hogy fejlesszék tovább a kötetben felvetett gondolatokat.
A XXI. század növekedéstörténetének feltárása
Itt az idő, hogy bátran áttérjünk az új klímagazdaságra. Ismerd meg a Globális Gazdasági és Klímabizottság megbízásából készült – energiára, városokra, élelmiszer- és földhasználatra, vízkérdésre, iparra, innovációra, valamint közlekedésre fókuszáló – jelentést!

Örökzöld könyvecske: A FÖLD
Gévai Csilla

Örökzöld könyvecske: A VÍZ
Gévai Csilla
Magyar nyelvű olvasmányok
A klíma kultúrtörténete – A jégkorszaktól a globális felmelegedésig
Wolfgang Behringer
Dr. Fogarassy Csaba
Jane Goodall
Tim Flannery
A fenntartható rendszerinnovációk és a Kék Gazdaság koncepciója
Dr. Deutsch Nikolett
Környezet-gazdaságtan, környezetgazdálkodás
Gazdag László
Dr. Borszéki Béla György
Jog, innováció, versenyképesség
Gellén Klára
Idegennyelvű olvasmányok
The Honest Broker: Making Sense of Science in Policy and Politics
Roger A. Pielke, Jr.
EarthEd – Rethinking Education on a Changing Planet (State of the World)
The Worldwatch Institute
Michael Braungart William McDonough